English

Aktualności


1 2 3 4 5 6  

Zapraszamy na spotkanie z muzykami Hilliard Ensemble w Cafe Australia

27 lip 07

 

Zapraszamy Państwa na spotkanie z muzykami Hilliard Ensemble, które odbędzie się dnia 28. lipca o godz. 11. 00 w Cafe Australia – Klubie Festiwalowym na tyłach Teatru Lalek.

Spotkanie poprowadzi Michał Chaciński

 

Już 28 lipca o godzinie 19:00 w Operze Wrocławskiej wyjątkowe wydarzenie artystyczne, pokaz niemego filmu „Męczeństwo Joanny d’Arc” w reżyserii Carla Theodora Dreyera , do muzyki Hilliard Ensemble i Harmonie Band.

Będzie to prapremierowe wykonanie utworu.

Przygotowaniem sobotniego widowiska zajął się Mariusz Grzegorzek – znakomityreżyser filmowy i twórca teledysków, pracujący m. in. dla Teatru im. Jaracza w Łodzi, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Telewizji. Grzegorzek, znany głównie z inscenizacji kameralnych, drobiazgowo analizujących psychologię postaci, sam mówi o swoich dziełach:"Interesują mnie sugestywne relacje międzyludzkie. (...) mnie strasznie kręci próba dojścia do najgłębszych pokładów naszej osobowości" 

W dorobku reżysera znajdziemy głównie angielskie i amerykańskie dramaty psychologiczne: JAD Ronalda Harwooda, SZKLANĄ MENAŻERIĘ i TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM Tennessee Williamsa, Z PROCHU POWSTAŁEŚ... Harolda Pintera czy SIMPATICO Sama Sheparda. Jego debiutancki film ROZMOWA Z CZŁOWIEKIEM Z SZAFY został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury na FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDYNI w 1993 roku, nagrodą im. Andrzeja Munka oraz nagrodą za debiut reżyserski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Aleksandrii (1994).”

Intrygującą oprawę muzyczną widowiska przygotowała grupa Hilliard Ensemble - zapewne najbardziej znana kameralna formacja wokalna na świecie, o ogromnym doświadczeniu i bogatym dorobku, niezrównana, zarówno na polu muzyki dawnej, jak także współczesnej. Muzykom akompaniować będzie zespół Harmonie Band, który zdobył szerokie grono wielbicieli dzięki niezwykle oryginalnym autorskim opracowaniom muzyki do klasycznych filmów niemych.

Premiera widowiska w reżyserii Mariusza Grzegorzka przewidziana jest na antenie TVP Kultura już jesienią 2007.

Moje NH

ARCHIWUM

PROGRAM

Lipiec 2007
PWŚCPSN
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Program cyklu

czas generowania strony: 10 milisekund